POROČILO O DIRKI | F1 USA 2024

Na letošnji Veliki nagradi ZDA v Austinu je prevladoval Ferrari, saj je Charles Leclerc zmagal, Carlos Sainz pa je bil drugi. Tretje mesto je zasedel Max Verstappen, ki mu je pomagala petsekundna kazen za Lando Norrisa.

Čeprav je Norris letošnjo Veliko nagrado ZDA začel s prvega mesta, ga je kmalu izgubil. Po dvoboju z Verstappnom je padel vse do četrtega mesta, medtem ko je Leclerc izkoristil kaos in prevzel prvo mesto.

Po prvem krogu je bil vrstni red naslednji: Leclerc, Verstappen, Sainz, Norris in Piastri.

V tretjem krogu je Hamilton zapeljal s steze, zaradi česar je izstopil varnostni avto. Po ponovnem zagonu je vrstni red ostal enak.

Postanki v boksih za sprednje voznike so se začeli v 22. krogu, ko je Sainz zapeljal v boks za menjavo pnevmatik. Leclerc in Verstappen sta takoj zatem zapeljala v bokse. Dirkača McLarna pa sta s postanki v boksih odlašala.

Zgodnji postanek v boksih se je obrestoval Sainzu, ki je uspešno podrl Versatpepna, katerega hitrost ni bila tako dobra kot v sobotnem šprintu.

Dirkača McLarna sta se v boksih ustavila v 32. in 33. krogu. Medtem ko je bil Piastri na petem mestu nekoliko osamljen, je Norris hitro začel preganjati Verstappena.

Približno 10 krogov pred koncem se mu je uspelo precej približati, vendar mu ni uspelo dolgo napadati. Britancu je to uspelo v 52. krogu, vendar je po svojem manevru zapeljal s steze, za kar je bil kmalu zatem kaznovan s 5 sekundami.

Leclerc je medtem zmagal in dosegel svojo tretjo letošnjo zmago. Sainz je z drugim mestom potrdil prevlado Ferrarija.

Tretje mesto je pripadlo Verstappnu, ki se je po kaznovanju Norrisa vrnil na tretje mesto. Nizozemec je povečal tudi svojo prednost pred Britancem v prvenstvu - pet dirk pred koncem se je njegova prednost povečala na 57 točk.

Piastri je imel osamljeno dirko, saj se je domov vrnil na petem mestu.

Russell, ki je dirko začel z boksov, je silovito nastopil in ob koncu velike nagrade prehitel Pereza ter končal pred njim na šestem mestu. Na osmo mesto se je uvrstil Hulkenberg iz ekipe Haas, deseterico najboljših pa sta dopolnila mladeniča Lawson in Colapinto.

Naslednja dirka bo 27. oktobra v Mexico Cityju.

Lewis Hamilton Mercedes - 1

Za vsa vprašanja se obrnite na nas. Tu smo za vas in pripravljeni odgovoriti.